SUGRAPHIC & SANATIN USTALARI


Yayın hayatına 2009 yılının sıcak bir Ağustos gününde başlayan SuGraphic, amatör ve profesyonel fotoğraf, grafik, tasarım, hat, tezhip, ebru, çini, resim ve diğer görsel sanatçılarını aynı ortamda buluşturan, bu alanlara ilgi duyan kişileri birbirlerine bağlayan , kullanıcıların ilgi alanlarına göre yeteneklerini geliştirebildikleri , bilgi ve tecrübelerini aktarabildikleri sosyal bir arkadaşlık sitesidir. SuGraphic , üyelere ve ziyaretçilere, site içindeki sanatsal çalışmaları kartpostal olarak diledikleri zaman aile ve arkadaş çevrelerine gönderme imkanı sunar. Henüz keşfedilmemiş fotoğraf, grafik, tasarım, hat, tezhip, ebru, çini, resim ve diğer görsel sanatçılarının kendilerini tanıtabildikleri ve yeteneklerini sunabildikleri bir ortam oluşturmaya çalışan SuGraphic, üyeler tarafından sanatçıların çalışmaları üzerine fikirlerini özgürce belirtebildikleri ve bu çalışmalara puan vererek destekleyebildikleri bir platformdur. Henüz Web’de yeni bir site olmasına rağmen SuGraphic, hergün gelişen ve değişen yeni tasarım ve özellikleriyle sektöre renk katmaya devam etmektedir!
MASTERS OF ART
SUGRAPHIC on Facebook


Ask me anything

Submit
Albaraka Türk Katılım Bankası`nın düzenlemiş olduğu 2005 yılı hat sanatı  yarışmasında dereceye giren eserlerden bazıları.. Hattat Mehmed Özçay`a  ait Celi Sülüs hat sanatı çalışması.. Fesabrun Cemil anlamı: Artık  Sabretmek En Güzeldir (Yusuf Suresi 83). Hattat, (Arapça: خطاط)  Arapça`da güzel yazı yazan anlamına gelen, eğri kesilmiş kalem (Arap,  Fars, Osmanlı veya Türk harflerini kullanarak) yazı yazan, hat sanatı  ile uğraşan sanatçılara verilen isimdir. Ülkemiz, bu ata eserini sanat  olarak benimsemiş pek değerli hattat ustalarına sahiptir.

Albaraka Türk Katılım Bankası`nın düzenlemiş olduğu 2005 yılı hat sanatı yarışmasında dereceye giren eserlerden bazıları.. Hattat Mehmed Özçay`a ait Celi Sülüs hat sanatı çalışması.. Fesabrun Cemil anlamı: Artık Sabretmek En Güzeldir (Yusuf Suresi 83). Hattat, (Arapça: خطاط) Arapça`da güzel yazı yazan anlamına gelen, eğri kesilmiş kalem (Arap, Fars, Osmanlı veya Türk harflerini kullanarak) yazı yazan, hat sanatı ile uğraşan sanatçılara verilen isimdir. Ülkemiz, bu ata eserini sanat olarak benimsemiş pek değerli hattat ustalarına sahiptir.

Tagged: sugraphichat sanatıcalligraphyislamic artsislam sanatları

Source: sugraphic.com

  1. ayhancakar posted this